SK Florbal Benešov

O klubu

Radost, štěstí, smutek, zábava, odhodlání… to je florbal, hra s děrovaným míčkem, která dnes skutečně hýbe světem. Florbal je sport, který je u nás už skutečně velmi populární a snad není člověk, který neví, co slovo florbal znamená. Obrovská popularita tohoto sportu je však výsledkem dlouhodobé práce nejrůznějších organizací, institucí a především amatérských klubů.

Právě takovým jedním klubem je SK Florbal Benešov. První kontakty sportu s děrovaným míčkem se v Benešově objevili v roce 1997. To byl florbal skutečně na svém začátku. V následujících letech se zájem o sport velmi zvyšoval a to v Benešově vyústilo v roce 2000 k založení florbalového oddílu. Žlutomodré barvy hájilo postupem času stále více hráčů.  To byl důvod vzniku mládežnických kategorií, ve kterých vyrůstali a vyrůstají velmi dobří hráči a hráčky.

V dnešní době má náš klub přes 400 členů a je největším ve zdejším regionu. Naše mládežnické celky se každoročně umisťují na předních pozicích ve svých soutěžích a pravidelně se také velmi úspěšně prezentují na nejrůznějších domácích i zahraničních turnajích.

O velmi dobré práci nejen s mládeží svědčí i fakt, že Benešov před dvěma lety postoupil do absolutní špičky juniorského florbalu extraligy juniorů. O kvalitě zdejší florbalové základny svědčí také skutečnost, že několik benešovských hráčů pravidelně odchází do pražských elitních týmů. Někteří z nich dokonce hájí barvy české reprezentace.

Díky náročné práci nejen hráčů, ale celého klubu se benešovský první tým dostal opět do celostátní soutěže. Divize bude pro Benešov velkou zkouškou, nicméně náš klub tu rozhodně nebyl a nebude pouze do počtu.