12.10.2013

1.       Utkání bylo pro naše kluky velice těžké, začínali s výborným soupeřem z Mladé  Boleslavi. V utkání byli naši kluci těmi druhými, kteří tahali za otěže zápasu, ať se to týká agresivity, vývoje skóre, pohybu na hřišti. Konečný výsledek zápasu skončil v neprospěch 3 : 10. Místy byla cítit nervozita.

2.       Ke druhému utkání přistoupili naši kluci s myšlenkou, být těmi prvními. Přijel protivník z Liberce a naši hráči byli více než vyrovnanými soupeři, v jistých fázích utkání dokonce lepšími. Po základní hrací době svítilo na ukazateli skóre 4 : 4 a historicky první bod byl na světě. V prodloužení jsme sice inkasovali, ale dojem z utkání a myšlenka, že se dá se soupeři  hrát,  nás povzbudila do dalších utkání.

3.       Ke třetímu utkání jsme vycestovali na dalekou Severní Moravu, kde nás čekal úřadující mistr republiky z Ostravy. Zkušenost našich soupeřů  a kvalita se projevila a my jsme prohráli čestně 11 : 3.

4.       Čtvrté utkání jsme odehráli také v Ostravě s dalším severomoravským soupeřem z Vítkovic. Před zápasem jsme si opakovali, že nesmíme udělat ostudu. To co naši kluci dokázali a ještě 7 minut před koncem jsme drželi nadějný stav 7 : 8, klobouk dolů. Prohráli jsme nakonec 7 : 10, ale opět jsme si ověřili, že jsme dobře připraveni na sezonu v mušketýrském duchu „Jeden za všechny a všichni za jednoho“.

5.       Pozvánka na příští domácí zápasy – sobota 19. 10. 2013 hostíme od 15 hodin v Poříčí nad Sázavou pražský tým ze Střešovic a v neděli od 13 hodin taktéž v Poříčí hostíme tým z Chomutova. Přijeďte povzbudit naše kluky!!! Benešov do toho!!! Nebudete litovat!!!

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Historicky první krok v extralize Juniorů začal ziskem prvního bodu s Libercem ve druhém utkání